UTİB, PARİS'TE TÜRK KUMAŞLARININ KALİTESİNİ 47 ÜLKEYE SERGİLEDİ.Tüm Haberler

Premier Vision Paris'e gelen ziyaretçilerden Bursa kumaşlarına tam not

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Türkiye'nin tekstil alanındaki prestijini ve rekabet gücünü artırmak açısından büyük önem taşıyan 86. Premiere Vision Paris Fuarı'na katılarak markalaşma alanındaki gücünü bir kez daha ortaya koydu.

İpekten kot kumaşına kadar çok sayıda kumaş çeşidi ve aksesuarlarının sergilendiği fuara Türkiye'den 137 firma katılırken, UTİB üyesi birçok firma en yeni çalışmaları ile ziyaretçilerden tam not aldı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), moda dünyasının en önemli etkinliklerinden olan 86. Premiere Vision Paris Fuarı'nda markalaşma alanındaki gücünü bir kez daha ortaya koydu.

Türkiye'nin tekstil endüstrisindeki prestijini ve rekabet gücünü arttırmak açısından önem taşıyan fuarda, UTİB üyesi birçok firma trend alanında en yeni çalışmalarını sergilediği ürünleriyle ziyaretçilerden tam not aldı.

Türkiye'den toplam 137 firmanın katıldığı fuarda, ipekten örmeye, pamuktan kot kumaşına kadar çok sayıda kumaş çeşidi ve aksesuarları sergilendi. UTİB, Parc des Expositions Paris Nord Villepinte'de gerçekleştirilen fuara kendi yayın organı olan Turkish Fashion Fabrics (TFF) Dergisi standı ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) işbirliğinde info stand ile katılım sağladı. Fuarda İTHİB kumaş bölümüne, Ege İhracatçı Birlikleri de hazır giyim bölümüne Milli Katılım düzenlerken, birlik stantları büyük beğeni kazandı. UTİB, her iki stantta Türk tekstilinin çalışmalarını dünyaya tanıtırken, sektörün geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Fuarda UTİB ve İTHİB ile ortaklaşa bir tanıtım kokteyli de düzenlendi. UTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Taşdelen Engin, UTİB Denetim Kurulu Üyesi Halil Ersan Özsoy, İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle ve İTHİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Bilici ev sahipliğinde düzenlenen kokteyle çok sayıda yabancı alıcı ve ziyaretçi katıldı.

Foto 1 (sol baştan): Fatih Bilici İTHİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Philippe Pasquet Premiere Vision CEO'su - Pınar Taşdelen Engin UTİB YK Başkan Yardımcısı - Halil Ersan Özsoy UTİB Denetim Kurulu Üyesi

Foto 2 (sol baştan): EİB Başkan Yardımcısı Recep Burak Sertbaş - DENİB Başkanı Süleyman Kocasert - Pınar Taşdelen Engin UTİB YK Başkan Yardımcısı - Halil Ersan Özsoy- İTHİB Başkanı - İsmail Gülle