KURUMSAL
KURUMSAL
HAKKIMIZDA

TAŞDELEN GROUP'un temelleri 1986 yılında sentetik iplik üretimine başlayan POLYTEKS AŞ ile atıldı. Sentetik iplik konusunda uzmanlaşan ve kurulduğu günden bu yana kaliteli üretim yapmayı hedefleyen POLYTEKS, her geçen gün kapasitesini yükseltmiş ve müşteri talepleri doğrultusunda ürün çeşitliliğini artırmıştır.


POLYTEKS, güçlü finansal yapısıyla faaliyetlerini 38.000m2 üzerinde kurulu 32.000m2'lik kapalı alana sahip modern üretim tesislerinde sürdürmektedir. Ayda 2500 tonu aşan üretiminde POY, ekru ve renkli FDY ve 2000 tonu aşan tekstüre, gipe ve bükümlü iplik bulunmaktadır.


Yakalanan istikrarlı büyüme, Ar-Ge ekibinin öncülüğünde insana ve teknolojiye yapılan yatırımın sonucu olarak 1996 yılında TAŞDELEN TEKSTİL AŞ, 2007 yılında ise Avrupa'nın önemli boyalı iplik üreticilerinden Italyan Sinterama Group ortaklığı ile SINTERAMA TAŞDELEN AŞ'nin kurulması ile devam etmiştir.


TAŞDELEN TEKSTİL, 6.000 m2'lik alanda ev tekstili, giyimlik, döşemelik kullanım için dokuma ve örgüye yönelik, hava tekstüre PES ve PA ipliklerin yanı sıra, polyester teknik iplikler ve fantazi iplikler de üretmektedir. Aylık iplik üretim kapasitesi 350 tondur.


Taşdelen Tekstil dokuma departmanı modaya uygun, esnekliği ve rahatlığı ön plana çıkaran giyimlik kumaşlarda Taşdelen Group müşterilerine ürün geliştirme konusunda hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Pilot tesis ile başlayan bu dokuma serüveni günümüzde aylık 200.000 metrelik kumaş üretimine dönüşmüştür. Bu kapasitenin önemli bölümünü, sadece görsel olarak değil, kalite ve performans özellikleriyle de benzerlerinden ayrılan giyimlik kumaş üretimi oluşturmaktadır. İyi eğitimli ve dinamik kadrosu, Taşdelen Group'un sahip olduğu teknolojik donanım ve altyapının desteğiyle nitelikli ev tekstili ve teknik kumaşlar da üretmektedir.


Taşdelen Tekstil dokuma departmanı modaya uygun, esnekliği ve SINTERAMA-TAŞDELEN renkli iplik konusunda pazara en iyi çözümü sunabilmek amacıyla bobin boyalı polyester iplik alanında uluslararası tecrübeye sahip merkezi Italya'da bulunan Sinterama Group ortaklığı ile kurulmuştur. Taşdelen Group'un en genç üyesi 8.000m2 kapalı alanda ayda 300 tonluk bükümlü-boyalı iplik kapasitesi ve son teknoloji üretim araçları ile kısa sürede pazarda önemli bir itibar kazanmıştır.


Giyim, ev tekstili, otomotiv ve etiket sektörünün ihtiyacı olan her türlü polyester ipliği boyalı olarak üretebilen Sinterama-Taşdelen, bilgisayarla takip edilen üretim prosesleri, tam otomasyonlu boyama sistemleri, çevreci uygulamaları ve kaliteli ürünleriyle hizmet vermektedir. Sinterama-Taşdelen Ar-Ge çalışmaları ve teknolojiyi uygulamadaki başarısı ile kalitede sürekliliği yakalayarak müşterilerinin markalarına değer katmak için çalışmaktadır.


TAŞDELEN GROUP, müşteri odaklı yaklaşımı, ödünsüz kalite standartları ile çeyrek asırdır memnun müşteri sayısını artırmaktadır.